Ubisoft Plus Xbox Game Pass servisine eklenebilir

İlk olarak bu yılın başında ortaya çıkan Ubisoft Plus Xbox Game Pass servisine eklenebilir haberleri bir kez daha gündeme gelmiş durumda.


Ubisoft Plus Xbox Game Pass servisine eklenebilir iddiaları bir kez daha gündeme geldi. İlk olarak 2021 yılının ilk günlerinde Microsoft'un bu ortaklık için Ubisoft'un kapısını çaldığına dair haberler ortaya çıkmış fakat sonrasında bu durum resmiyet kazanmamıştı. Ubisoft Plus Xbox Game Pass ortaklığına dair yeni dedikodular ise geçtiğimiz saatlerde gündeme bir kez daha geldi.

Ubisoft Plus Xbox Game Pass servisine mi eklenecek?

Ubisoft oyunlarını oynayabildiğimiz bu servisin Xbox Game Pass Ultimate aboneliklerine ekleneceği daha önce Windows Central editörlerinden Jez Corden tarafından iddia edilmişti. Jez Corden sene başında yaptığı açıklamada bu birlikteliğin olasılığını oldukça yüksek olarak ifade etmiş fakat bu konuda kaynaklarını paylaşmaktan kaçınmıştı. Benzer bir ortaklığı EA Games ile sürdüren Microsoft'un bu sefer elini daha da güçlendirmek için Ubisoft ile görüşmelere başladığı iddia ediliyor.

EA Play, Xbox Game Pass sistemine eklenmişti

EA Play Game Pass işbirliği geçtiğimiz yıl duyurulmuş ve EA Games markasına ait olan yapımlar Microsoft'un abonelik servisine eklenmişti. Hatta PC sürümünde yaşanan bu erteleme ve merakla bekleyiş geçtiğimiz günlerde son bulmuş ve EA Games oyunları PC'de Game Pass kullanan oyunculara da sunulmuştu. Bu birliktelikten oldukça memnun olan Microsoft ise kütüphanesini genişletmek için bu sefer de Ubisoft'un kapısını çalmış durumda. Şayet bu anlaşma da duyurulursa oyuncular bir Game Pass Ultimate üyeliği ile gerçekten de büyük bir kütüphaneye ulaşmış olacaklar.


Şu anda Xbox Game Pass için iki farklı üyelik modeli bulunuyor. Aylık 9.99$ fiyat etiketine sahip olan abonelik ile oyun severler Xbox Game Pass servisini PC ya da konsol tarafında kullanabiliyorlar. Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ise bu servisi hem PC hem de konsolda kullanmanıza olanak sağladığı gibi içerisinde Xbox Live Gold aboneliği ile birlikte ve EA Play oyunlarını da kapsıyor. Bu abonelik paktinin fiyatı ise aylık 14.99$ olarak belirtilmişti. Yani Ubisoft Plus oyunlarının bu servise eklenmesi gerçekleşirse Ultimate aboneliği olan oyun severler aynı fiyat ile Ubisoft'un bu serviste yer alan oyunlarına da ücretsiz olarak erişebilecekler.


#XboxSeriesX/S

#Microsoft

#UbisoftPlus

#XboxGamePass

#GamePassUltimate

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör